Sochaczew, dnia 21 września 2017 roku


Wykonawcy zainteresowani wzięciem udziału w postępowaniu


Zapytanie ofertowe – zaproszenie do składania ofert: „Roboty naprawcze wadliwie wykonanego pokrycia dachowego i izolacji stropu budynku stołówki oraz łącznika w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na szlaku” w Załuskowie, gm. Iłów"


sygn. postępowania: ZP.272.PU.16.2017


Zarząd Powiatu w Sochaczewie zaprasza wszystkich zainteresowanych Wykonawców do składania ofert w postępowaniu na wybór Wykonawcy w zakresie realizacji robót budowlanych, polegających na naprawie wadliwie wykonanego pokrycia dachowego i izolacji stropu budynku stołówki oraz łącznika w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na szlaku” w Załuskowie, gm. Iłów wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi.

Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest poza ustawą z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 roku, poz.1579) – wartość zamówienia nie przekracza równowartości kwoty 30.000 EURO (art.4 pkt.8 ustawy).

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym postępowaniu zastosowanie będą miały przepisy ustawy dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz. U. z 2017 roku, poz.459 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. z 2017 roku, poz.1332 z późn. zm.).


1. Zamawiający:

Powiat Sochaczewski, reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Sochaczewie

ul. Marszałka Jozefa Piłsudskiego 65

96 – 500 Sochaczew

Tel.: (46) 864 – 18 – 40

Faks: (46) 864 – 18 – 71

https://sochaczew-powiat.bip.org.pl/

2.   Określenie przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac remontowo – budowlanych dotyczących naprawy wadliwie wykonanego pokrycia dachowego i izolacji stropu budynku stołówki oraz łącznika w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na szlaku” w Załuskowie 8, gm. Iłów wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi.

Szczegółowy zakres robót do realizacji wynika z dokumentacji budowlanej i przedmiarów robót i obejmuje:

Budynek stołówki:

W pierwszej kolejności należy dokonać całkowitej rozbiórki wełny mineralnej ze stropu i po skończeniu wszystkich prac naprawczych ułożyć ją ponownie po uprzątnięciu stropu z gruzu oraz innych zanieczyszczeń i ułożeniu izolacji z foli budowlanej grubości 0.3 mm, odrzucając wełnę zniszczoną i sprasowaną. Zakłady folii należy porobić min. 30 cm.

Istniejące kanały nawiewne stalowe zaznaczone na rysunku należy rozebrać.

Kanały wyciągowe wentylacji mechanicznej należy zaizolować dookoła wełną mineralną i owinąć je folią stretchową.

Wyloty dachowe instalacji „mechanicznej” wykonane z PCV zdemontować i wykonać przedłużenia kanałów z przewodów stalowych ocynkowanych o przekroju prostokątnym a ponad dachem zamontować wywietrzaki stalowe ocynkowane.

Wywiewki instalacji kanalizacyjnych wykonane z giętej rury spiro zdemontować i wykonać szczelne podłączenie z rur spiro sztywnych ponad dachem montując wywiewki PCV systemowe ocieplone.

Istniejące kominy pomurowane z cegły dziurawki należy całkowicie rozebrać i pomurować od nowa z cegły pełnej lub bloczków betonowych systemowych.

Dwa kominy należy pomurować od nowa zapewniając wentylację do pokoju nauczycielskiego, wc i sali lekcyjnej na parterze. Do pomieszczenia nr 3.7 (sala lekcyjna) doprowadzić leżak PCV pod stropem z komina zlokalizowanego w WC.

Z pozostałych kominów nie przewidzianych do rozbiórki usunąć czapki betonowe.

Na wszystkich kominach wykonać nowe czapki betonowe i wykonać ich docieplenie ponad połacią dachową ze styropianu grub. 8 cm, wykonać wyprawę klejową i tynk cienkowarstwowy a następnie je pomalować farbą silikatową w kolorze uzgodnionym z inwestorem.

Do pomurowania kominów niezbędna będzie fragmentaryczna rozbiórka pokrycia dachowego wraz z obróbkami i odtworzenia go po wykonaniu kominów.

Ponieważ w niektórych kominach łaty w sposób nieprawidłowych były wmurowane w komin, należy po rozbiórce kominów je przerobić wstawiając wymiany drewniane z drewna sosnowego C24 o przekroju takim jak istniejące krokwie.

W celu wyeliminowania ugniatania wełny mineralnej w przypadku dokonywania konserwacji przewodów wentylacji mechanicznej lub wykonywania przeglądów okresowych budynku zaprojektowano pomosty technologiczne z legarów drewnianych o przekroju 8 x 15 cm i poszycia z płyty OSB 25. Legary drewniane wykonać z drewna sosnowego klasy minimum K24 zaimpregnowanego środkiem przeciw grzybom i pleśniom oraz ogniochronnie.

Węzły konstrukcji dachu wykonane nieprawidłowo należy naprawić poprzez nabicie obustronne elementów drewnianych o przekroju 4 x 18 cm i długości około 1 m.

Jeżeli taka naprawa okaże się nieopłacalna należy rozważyć całkowitą wymianę nieprawidłowej płatwy na nową ciągłą.

Ponieważ w ekspertyzie wykazano nieszczelną izolację dachową podczas robót naprawczych należy naprawić i uciąglić izolację membranową dachu o ile producent daje możliwość takiej naprawy z jednoczesnym zapewnieniem oczekiwanej przez inwestora gwarancji. W przeciwnym wypadku należy membranę dachową w całości wymienić jednocześnie zapewniając prawidłowe wykonanie wszystkich wymienionych wcześniej detali.

Budynek łącznika:

W pierwszej kolejności należy dokonać rozbiórki pokrycia dachowego oraz obróbki blacharskiej w miejscu wykonania przeciwspadku.

Następnie rozebrać na tym fragmencie łaty i kontrłaty oraz izolację paroprzepuszczalną.

Dokonać wycięcia końcówek krokwi wg rysunku więźby dachowej i wstawić krokiew koszową o przekroju 8 x 18 cm a do muru podokiennego przykręcić kantówkę o przekroju 8 x 10 cm. Elementy drewniane wykonać z drewna sosnowego klasy minimum K24 zaimpregnowanego środkiem przeciw grzybom i pleśniom oraz ogniochronnie.

Na tak przygotowaną więźbę ułożyć membranę izolacyjną, nabić kontrłaty 2,5 x 8 cm oraz łaty 5 x 6 cm.

Następnie wykonać pokrycie dachowe z blachodachówki w kolorze identycznym jak demontowana oraz wykonać obróbki blacharskie przy ścianach na wysokość 30 cm ponad pokrycie dachowe.

Ponieważ w ekspertyzie wykazano nieszczelną izolację dachową podczas robót rozbiórkowych należy dokładnie zbadać jej stan oraz prawidłowość ułożenia izolacji termicznej z wełny mineralnej. W miejscach uszkodzonych należy naprawić i uciąglić izolację membranową dachu o ile producent daje możliwość takiej naprawy z jednoczesnym zapewnieniem oczekiwanej przez inwestora gwarancji. W przeciwnym wypadku należy membranę dachową w całości wymienić jednocześnie zapewniając prawidłowe wykonanie wszystkich wymienionych wcześniej detali. Podobnie należy postąpić z izolacją termiczną w przypadku ułożenia jej w sposób nieprawidłowy nie zapewniający odpowiedniej izolacyjności należy dokonać rozbiórki izolacji i wykonania jej od nowa.

Wymagania ogólne:

Zaleca się aby wykonawca dokonał pomiarów sprawdzających i na tej podstawie złożył ofertę na realizację kompleksowego zakresu robót zgodnego z technologią wykonania.

Roboty objęte zamówieniem będą się odbywać na funkcjonującym obiekcie szkolnym. Należy zachować szczególną ostrożność przy realizacji prac budowlanych.

Prace budowlane należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną wynikającą z odpowiednich przepisów prawa oraz zgodnie z obowiązującymi normami i przyjętą technologią wykonania.

W ramach realizacji inwestycji należy również wykonać m.in. prace przygotowawcze, porządkowe, w tym zapewnić wywóz i utylizację zdemontowanych materiałów.

Prace budowlane w ramach realizacji inwestycji należy prowadzić pod nadzorem uprawnionych osób zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, zasadami BHP na placu budowy oraz warunkami technicznymi wykonywania i odbioru prac budowlano – montażowych.

Kody CPV:

45.00.00.00-7             Roboty budowlane

45.45.30.00-7             Roboty remontowe i renowacyjne

45.26.00.00-7              Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne

45.26.12.10-9              Wykonywanie pokryć dachowych 

45.11.13.00-1             Roboty rozbiórkowe

45.32.10.00-3             Izolacja cieplna

3. Termin wykonania zamówienia:

Wykonawca obowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy (łącznie z podpisaniem protokołu odbioru końcowego bez uwag), z możliwością wydłużenia okresu realizacji prac związanych z wystąpieniem niesprzyjających warunków pogodowych.

Rozpoczęcie prac będzie możliwe po dokonaniu uzgodnień z Zamawiającym, z uwzględnieniem występujących warunków pogodowych i przyjętej technologii wykonania prac budowlanych.


W imieniu Zamawiającego - Zarządu Powiatu w Sochaczewie

Jolanta Gonta /-/

Starosta Sochaczewski


zp.272.pu.16.2017_-_roboty_naprawcze_dachu_i_stropu_w_mow_w_zaluskowie_-_siwz.doc

zp.272.pu.16.2017_-_roboty_naprawcze_dachu_i_stropu_w_mow_w_zaluskowie_-_siwz.pdf

zp.272.pu.16.2017_-_roboty_naprawcze_dachu_i_stropu_w_mow_w_zaluskowie_-_dokum_stolowka.zip

zp.272.pu.16.2017_-_roboty_naprawcze_dachu_i_stropu_w_mow_w_zaluskowie_-_dokum_lacznik.zip

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Góralczyk Ireneusz
  • Data udostępnienia w BIP: 2017-09-29
  • Informacja zaktualizowana przez: Góralczyk Ireneusz
  • Data ostatniej aktualizacji: 2017-09-21 16:02:54
  • Liczba odsłon: 373
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 3949307]

przewiń do góry