Sochaczew, dnia 20 lutego 2008 roku

 

 

 

Wykonawcy według rozdzielnika

             

 

 

Znak sprawy: RŚ. 3421/02/1/2008

 

 

Dotyczy:

przetargu nieograniczonego na Dostawę jednej karetki typu „R” wraz z wyposażeniem dla potrzeb Szpitala Powiatowego w Sochaczewie

 

W związku ze skierowanym zapytaniem dotyczącym specyfikacji istotnych warunków zamówienia, które wpłynęło do Zamawiającego w dniu 18 lutego 2008 roku, nie ujawniając jego źródła, Zamawiający – zgodnie z art.38 ust.2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity – Dz. U. z 2007 roku, Nr 223, poz. 1655) – przekazuje treść zapytania i informuje, co następuje:

Pytanie 1:

Zgodnie z normą PN EN 1789 wszystkie fotele i pasy bezpieczeństwa w pomieszczeniu dla pacjenta powinny spełniać wymagania REG EKG nr 14 i nr 17 w klasie M1, czy na potwierdzenie tego, iż wykonawca oferuje w ambulansie fotele zgodne z odpowiednimi przepisami do oferty należy dołączyć wyniki badań foteli i pasów wykonane zgodnie z REG EKG nr 14 i nr 17.

Odpowiedź:

NIE.

Pytanie 2:

Osoba siedząca na fotelu zamontowanym tyłem do kierunku jazdy jest bardzo często narażona na przeciążenia, a w skrajnych przypadkach na poważne urazy kręgosłupa na odcinku szyjnym; aby temu zapobiec fotel ten powinien posiadać regulowany w płaszczyźnie pionowej zagłówek. Czy pod pojęciem zagłówek Zamawiający określił możliwość jego regulacji w płaszczyźnie pionowej?

Odpowiedź:

NIE.

Pytanie 3:

Czy na zasadzie równoważności dopuszczą Państwo fotele bez możliwości regulacji kąta pochylenia oparcia pod plecami?

Odpowiedź:

NIE.

Pytanie 4:

Czy dopuszczają Państwo wykonanie elementów zabudowy meblowej pomieszczenia dla pacjenta z płyty wiórowej lub innych materiałów będących przetworzonymi odpadami drewnianymi?

Odpowiedź:

NIE, zabudowa musi być wzmocniona.

Pytanie 5:

Czy dopuszczają Państwo ambulans nie posiadający koła zapasowego?

Odpowiedź:

NIE.

Pytanie 6:

Czy dopuszczają Państwo montaż koła zapasowego w pomieszczeniu dla pacjenta; w szafce, w pokrowcu, czy w jakikolwiek inny sposób proponowany przez wykonawcę? Pragniemy zauważyć, że zgodnie z normą PN EN 1789:2007 kolo zapasowe w ambulansie ratunkowym musi być zamontowane na zewnątrz pomieszczenia dla pacjenta w taki sposób, aby był do niego dostęp przy zamkniętych wszystkich drzwiach pomieszczenia dla pacjenta.

Odpowiedź:

NIE.

Pytanie 7:

Czy dopuszczą Państwo ambulans, który posiadał będzie koło zapasowe zamontowane pod pojazdem w sposób zmniejszający prześwit pojazdu przewidziany przez producenta pojazdu bazowego?

Odpowiedź:

TAK.

Pytanie 8:

Czy belka sygnalizacyjna powinna posiadać zamontowane wewnątrz klosza światła robocze służące do oświetlania przedpola ambulansu?

Odpowiedź:

TAK.

Pytanie 9:

Czy źródłem światła w pulsacyjnych lampach w pasie przednim powinny być diody LED? Pragniemy nadmienić, iż takie źródło światła jest dużo bardzie energooszczędne a przy tym dużo bardzie efektywne i stosowane w ambulansach jako standard.

Odpowiedź:

Nie muszą być.

Pytanie 10:

Czy na zasadzie równoważności dopuszczą Państwo ambulans nie posiadający zewnętrznego schowka, a wyposażenie które miałby mieścić zamontowane w sposób bezpieczny i ergonomiczny w pomieszczeniu dla pacjenta?

Odpowiedź:

NIE.

Pytanie 11:

Czy na zasadzie równoważności dopuszczą Państwo ambulans z niskim progiem załadunkowym nie posiadający zewnętrznego stopnia bocznego?

Odpowiedź:

NIE.

Pytanie 12:

Czy na zasadzie równoważności dopuszczą Państwo ambulans z fabrycznym stopniem tylnym, który umożliwia postawienie całej stopy w sposób prostopadły do wzdłużnej osi pojazdu?

Odpowiedź:

Musi posiadać oryginalny stopień drzwi tylnych.

Pytanie 13:

Czy wymagają Państwo aby dodatkowe sygnały pneumatyczne montowane w ambulansie były w postaci czterech trąb powietrznych, które zapewniają odpowiedni poziom akustyczny i siłę dźwięku?

Odpowiedź:

Muszą być co najmniej dwie trąby.

Pytanie 14:

Czy na zasadzie równoważności dopuszczą Państwo ambulans posiadający przegrodę (ścianę działową) zgodną z norma PN EN 1789 bez możliwości przejścia do kabiny kierowcy?

Odpowiedź:

NIE.

Pytanie 15:

Czy przegroda i drzwi w niej zamontowane maja odpowiadać wszystkim wymogom określonym dla tego parametru w normie PN EN 1789?

Odpowiedź:

TAK.

Pytanie 16:

Czy wymagają Państwo aby podczas wprowadzania zestawu transportowego do ambulansu golenie transportera składały się niezależnie i oddzielnie? Funkcja ta wyklucza dźwiganie pacjenta podczas niepełnego wprowadzenia zestawu do ambulansu.

Odpowiedź:

Zgodnie z zapisami SIWZ.

Pytanie 17:

Czy wymagają Państwo aby nosze posiadały możliwość prowadzenia bokiem przez osobę z każdej strony?

Odpowiedź:

TAK.

Pytanie 18:

Dopuszczają Państwo drzwi przesuwne w przegrodzie, czy zatem powinny one odpowiadać normie PN EN 1789 tzn. jej wymogom określonym w następujący sposób: „Przegroda pełna lub przegroda z drzwiami ma oddzielać przedział kierowcy od przedziału pacjenta. Tam, gdzie zamontowane są drzwi, nie może być możliwości jazdy pojazdu, gdy drzwi są otwarte. Drzwi te mają być zabezpieczone przed otwarciem, gdy ambulans drogowy jest w ruchu. W przegrodzie ma znajdować się jedno lub dwa okna z minimalnym odstępem między nimi równym 100 mm, które mają być wykonane z materiały pozostającego w zgodności z wymaganiami zmienionej Dyrektywy 92/22/EEC. Okna mają umożliwiać bezpośredni kontakt wizualny z kierowcą. Powierzchnia otworu okna ma wynosić maksymalnie 0,12 m2. Ma ono być zabezpieczone przed samorzutnym otwarciem się i ma być wyposażone w regulowaną zasłonę lub inny środek nie dopuszczający, aby światło z przedziału pacjenta przeszkadzało kierowcy.”

Odpowiedź:

TAK.

Pytanie 19:

W nowelizacji normy PN EN 1789 z 2007 minimalna ilość gniazd 12V w pomieszczeniu dla pacjenta nie może być mniejsza niż 4, prosimy zatem o określenie tego parametru zgodnie z obowiązującymi wymogami.

Odpowiedź:

Ilość gniazd zgodnie z normą – nie mniej, niż 4 sztuki.

Pytanie 20:

Czy funkcja Trendelenburga w lawecie noszy głównych powinna być sterowana elektrycznie?

Odpowiedź:

NIE.

 

Pytanie 21:

Czy jako równoważne wyposażenie medyczne dopuszczą Państwo nosze główne, które są zgodne z norma PN EN 1789 i PN EN 1865 i zgodność ta potwierdzona jest zgodnie z prawem przez uprawniona do tego jednostkę notyfikowaną, a które posiadają możliwość skrócenia ramy noszy ale nie jest to powiązane z uzyskaniem pozycji krzesełka kardiologicznego oraz masa zestawu transportowego przekracza masę określona w SIWZ?

Odpowiedź:

TAK.

 

Jednocześnie Zamawiający informuje, że nie przedłuża terminu składania ofert. Termin złożenia ofert i wniesienia wadium upływa w dniu 29 lutego 2008 roku o godz. 10.30.

 

Z poważaniem

 

W imieniu Zarządu Powiatu Sochaczewskiego

/-/

Tadeusz Koryś

Starosta Sochaczewski

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP:
  • Data udostępnienia w BIP: 2008-02-20
  • Informacja zaktualizowana przez: Góralczyk Ireneusz
  • Data ostatniej aktualizacji: 2008-02-20 14:10:33
  • Liczba odsłon: 214

[Liczba odsłon: 4354904]

przewiń do góry